Po - Pá 8:00 - 16:00

O FIRMĚ

IDB Solar - expert na fotovoltaické elektrárny

Firma Petr Hrabánek působí na trhu již více než 15 let a od té doby udělala velký posun vpřed. Na svém počátku jsme začínali jako partneři s facility firmami, například P3 Logistic Parks, Arridere nebo Strabag. Prostřednictvím těchto firem jsme získali bohaté zkušenosti nejen v průmyslových instalacích, ale i v kancelářských rozvodech včetně datových sítí.

V současné době jsou naším hlavním zaměřením silnoproudé a slaboproudé systémy včetně zabezpečovacích systémů Jablotron a kamerových systémů Milesight. Jsme certifikovaní Gold Partner inteligentních systémů Loxone, prostřednictvím kterých umíme řídit rodinné domy, ale také výrobní podniky. Součástí těchto chytrých systémů je například topení, osvětlení, žaluzie, závlaha, rekuperace, klimatizace či retenční nádrže nebo čerpadla.

Vybavení Loxone má jedinečnou funkci, a to takovou, že můžete jedním tlačítkem ovládat celou místnost (stínění, osvětlení, zvuk, teplota, vlhkost). U montáží tepelných čerpadel se specializujeme na značku Hyundai, a to systému Split i Monoblok. Jedná se o kvalitní a cenově dostupná čerpadla, která poskytují energeticky velmi účinný zdroj vytápění a jsou zároveň šetrná k životnímu prostředí. Při instalacích inteligentních systémů jsme se často setkávali s požadavky zákazníků na instalace fotovoltaických elektráren.

V návaznosti na tyto požadavky jsme si udělali certifikaci na montáže fotovoltaických elektráren pro rodinné a bytové domy, průmyslové objekty, a také pro instalace nabíjecích stanic pro elektromobily. Jsme hrdí na to, že jsme členem České Fotovoltaické Asociace. U rodinných a bytových domů využíváme nejvíce systémy Solax a Victron. Pro průmyslové instalace pak aplikujeme systém GoodWe. U fotovoltaických panelů používáme značku Swiss Solar. Na instalaci těchto systémů jsme proškoleni a vlastníme certifikace – GoodWe, Solax, Infini Solar a Victron. Díky znalosti všech těchto systémů můžeme dodat zákazníkovi konečné řešení, které bude navzájem propojené a celkový systém bude díky tomu mnohem efektivnější.

Mezi naše významné a spokojené zákazníky patří Alza.cz, Mall.cz, Kosik.cz, U&WE nebo Levneknihy.cz.

Chceme se neustále posouvat kupředu a zlepšovat se. Proto se průběžně účastníme školení, veletrhů nebo výstav. V letošním roce jsme se například zúčastnili veletrhu Amper 2023, kde jsme vystavovali novinky z oblasti fotovoltaiky a energetiky.